Dobrze dobrany garnitur – co go wyróżnia?

Elegancki garnitur to coś, co każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie. To idealny strój na wiele okazji — zarówno na duże wyjścia, jak i do pracy, czy choćby na randkę. Jednak, aby garnitur prezentował się dobrze, musi być dobrze dobrany. Sprawdźmy więc, jak powinien wyglądać wybór garnituru i dowiedzmy się, czym kierować się przy jego kupnie. 

Dobrze dobrany garnitur męski — jaki powinien być?

Garnitur może być najlepszym przyjacielem mężczyzny. Może być też jego wrogiem — o ile będzie nieodpowiednio dopasowany. To bowiem właśnie jego dobór ma tu decydujące znaczenie na jego prezencję na danej osobie. Zanim dowiemy się, jakie są główne cechy dobrze dobranego garnituru, to może w pierwszej kolejności powiedzmy sobie, co charakteryzuje ten źle dobrany. Przede wszystkim jest to nieodpowiedni rozmiar. I działa to w dwie strony. Żaden mężczyzna nie będzie prezentował się ani w za ciasnym lub za krótkim garniturze, ani w takim, który jest zbyt luźny. Szerokie stroje tego typu są zresztą powiewem lat 80. i 90. a światowe trendy akurat w tej kwestii są obecnie zgodne — na powrót do tamtej mody zdecydowanie za wcześnie!

Na tej podstawie możemy już łatwo wywnioskować, że pierwszą cechą dobrze dobranego garnituru jest właściwy rozmiar. Idealnie dopasowany do sylwetki garnitur, będzie leżał doskonale, podkreślając tym samym wszystkie jej atuty, a kamuflując wady. Pytanie tylko, czy w zwykłym sklepie jest szansa na znalezienie perfekcyjnie leżącego garnituru? Z tym może być ciężko, dlatego też w każdej męskiej garderobie powinno znaleźć się miejsce na choć jeden garnitur szyty na miarę. Już za chwilę poznamy zalety tego rozwiązania.

Garnitur szyty na miarę — dlaczego warto?

Czy szycie garnituru rzeczywiście jest lepszą opcją niż kupno gotowego? Tutaj nie ma żadnych wątpliwości — zdecydowanie tak! W zwykłym sklepie nigdy nie znajdziemy stroju, który będzie pasował na nas doskonale pod każdym względem. Szycie na miarę uwzględnia natomiast nawet najmniejsze detale — każdą asymetrię, każdą wypukłość, wszystkie kształty. Taki garnitur po ubraniu sprawia, że cała sylwetka wygląda dosłownie perfekcyjnie, jest idealnie symetryczna i postawna i ukształtowana.

Kolejnym ważnym atutem szycia na miarę jest to, że można w ten sposób stworzyć dowolnie wyglądający garnitur. Dzięki temu można zaprojektować fason specjalnie z myślą o konkretnej okazji, czy też wręcz przeciwnie — taki, który będzie pasował na każdą. Szycie na miarę to proces, na który mamy wpływ od początku do końca. Samodzielnie wybiera się wszystkie wzory, tkaniny i kroje. To pozwala na całkowitą indywidualizację projektu.

Garnitur szyty na miarę to synonim luksusu. Jednak w dzisiejszych czasach luksus ten dostępny jest dla większości z nas. Wbrew pozorom, koszt uszycia garnituru na podstawie indywidualnych ustaleń wcale nie musi zwalać z nóg. I choć ceny są bardzo zróżnicowane i zależą tu od wielu kwestii, to jednak zaczynają się już nawet od nieco ponad 1500 zł. A to oznacza, że możemy mieć uszyty specjalnie dla nas garnitur, już nawet w cenie 2 garniturów bardzo przeciętnej jakości z sieciówki. Wybór jest więc prosty. Garnitur szyty na miarę to inwestycja na lata.

Gdzie kupić ekskluzywne garnitury męskie?

Jeśli chcemy sprawić sobie garnitur szyty na miarę, musimy przede wszystkim znaleźć dobrego krawca. A to nie jest wcale takie proste. Stacjonarne pracownie są spotykane coraz rzadziej. A nawet jeśli są, to nie zawsze oferują najwyższą jakość usług. Gdzie więc szukać? Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że w dzisiejszych czasach takie usługi dostępne są też online. Dlatego warto poszukać firm specjalizujących się w szyciu garniturów właśnie przez internet.

Garnitur na miarę kupimy na przykład w sklepie internetowym https://www.cafardini.com/. Ale jak to zrobimy, skoro potrzebne są wszystkie wymiary i inne indywidualne ustalenia? Oczywiście na spotkaniu stacjonarnym! Firma ta oferuje bowiem możliwość przeprowadzenia konsultacji, pobrania pomiarów i zrobienia przymiarek w wielu polskich miastach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *