Zalety biżuterii ze stali chirurgicznej

Biżuteria ze stali chirurgicznej jest jednym z najtrwalszych, hipoalergicznych metali do biżuterii na rynku. Materiał ten jest odporny na zarysowania, matowienie i korozję, co czyni go idealnym wyborem dla osób o wrażliwej skórze. Istnieje kilka zalet biżuterii ze stali chirurgicznej, więc upewnij się, że wybierasz mądrze.

Medyczne bransoletki identyfikacyjne

Bransoletka Medical ID wykonana ze stali chirurgicznej jest trwała, hipoalergiczna i może być dostosowana do Twoich danych. Jego lustrzane wykończenie sprawia, że ​​łatwo go dostrzec i dopasować do każdego stroju. Na bransoletce można wygrawerować informacje medyczne i jest ona dostępna w różnych rozmiarach, od 7,5 do 10 cali. Niektóre są regulowane, a niektóre również zdejmowane.

Bransoletki medyczne ze stali nierdzewnej są również niezwykle trwałe i można je nosić przez cały dzień. Jasnoczerwony symbol medyczny na nich z pewnością przyciągnie uwagę w nagłych wypadkach. Jest to również tradycyjny symbol medyczny, używany od XVI wieku.

Naszyjniki medyczne ID

Niezależnie od tego, czy masz problemy z sercem, jesteś uczulony na niektóre pokarmy, czy po prostu szukasz modnej, łatwej do noszenia biżuterii, naszyjniki medyczne wykonane ze stali chirurgicznej mogą pomóc. Te elementy są przeznaczone do przekazywania ważnych informacji medycznych personelowi ratunkowemu w nagłych wypadkach. Niektóre z tych naszyjników zawierają bezpłatne grawerowanie alergii, schorzeń lub innych informacji, które chciałbyś, aby były bardziej widoczne.

Naszyjniki i bransoletki medyczne są dostępne w różnych stylach. Stal chirurgiczna jest materiałem wybieranym dla tych przedmiotów, ponieważ jest wyjątkowo odporna na korozję i może być noszony w dzień iw nocy. Są one wyposażone w jaskrawoczerwony symbol medyczny, który zwraca uwagę w nagłych wypadkach. Jasnoczerwony kolor jest od dawna symbolem medycyny.

Kolczyki ze stali chirurgicznej

Kolczyki ze stali chirurgicznej to jeden z najgorętszych trendów tego sezonu. Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej kolczyki ze stali chirurgicznej są hipoalergiczne i zaprojektowane z myślą o najbardziej wrażliwych uszach. Te kolczyki są starannie wykonane, a użyte materiały są tego samego gatunku, którego używają lekarze podczas operacji. Dzięki temu są bardzo mocne i trwałe oraz nie zmieniają kształtu pod wpływem zmian temperatury otoczenia.

Aby utrzymać czysty, lśniący kolczyk Surgical Steel, możesz je samodzielnie czyścić przy użyciu prostych materiałów, które masz już w domu. Najpierw upewnij się, że nie zanurzasz kolczyków w wodzie. Pamiętaj, aby je ostrożnie wytrzeć, ponieważ mogą wgniatać, jeśli użyjesz zbyt dużego nacisku. Następnie możesz wymieszać trochę mydła do naczyń z ciepłą wodą, aby wyczyścić kolczyki.

Tytan

Tytan jest popularnym materiałem do wyrobu biżuterii, ponieważ jest nietoksyczny i lekki. Jest również mocny, niezawodny i odporny na korozję. Ten metal jest używany w różnych gałęziach przemysłu, w tym w przemyśle lotniczym, medycznym i dentystycznym. Jeśli chodzi o wybór metalu do biżuterii, najlepszym wyborem jest tytan, ponieważ jest to świetny materiał na każdy rodzaj biżuterii.

Tytan jest metalem biokompatybilnym, co oznacza, że ​​nie reaguje negatywnie na organizm. Możesz kupić biżuterię ze stali chirurgicznej w różnych rozmiarach, a nawet dostosować ją do swojego rozmiaru. Te elementy biżuterii są hipoalergiczne i zawierają mniej niklu niż inne metale. Ponadto biżuteria ze stali chirurgicznej jest hipoalergiczna, więc nie będzie reagować z innymi biżuterią, którą nosisz.

316LVM

Jeśli chcesz kupić biżuterię ze stali chirurgicznej, koniecznie wybierz materiał, który został przetestowany pod kątem bezpieczeństwa i jakości. Materiał musi spełniać standardy określone przez ASTM, organizację, która wyznacza standardy dla szerokiej gamy materiałów. Specyfikacja „F” oznacza metale używane do zastosowań medycznych, takich jak implanty, a „VM” oznacza stal topioną próżniowo, która zapewnia lepsze wykończenie powierzchni. Oznaczenie „VM” jest przydatne w zapobieganiu wymywania niklu do organizmu.

Stal chirurgiczna ma wyższy połysk niż tytan i jest tańsza i bardziej dostępna. Jest również odporny na korozję, matowienie i zarysowania, co oznacza, że ​​wytrzyma dłużej niż biżuteria tytanowa. Jednak, podobnie jak tytan, ten rodzaj metalu nie jest łatwo zmieniany i traci swój połysk w miarę starzenia się.

316L

Stal nierdzewna występuje w kilku gatunkach, a najbardziej rozpowszechnioną jest 316L. Jest niezwykle trwały, odporny na korozję i można go łatwo polerować. Zawiera jednak niewielką ilość niklu, co może być irytujące dla niektórych osób. Z tego powodu powinieneś używać stali chirurgicznej 316L tylko, jeśli nie jesteś uczulony na nikiel.

W branży jubilerskiej 316L jest również określany jako hipoalergiczny. Jednak stal nierdzewna klasy 304 jest jeszcze lepsza. Zawiera niższy poziom niklu i nie powoduje problemów z matowieniem.

Duża torba – praktyczny wymiar i elegancki design

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *