iRobot Roomba – co to za marka odkurzaczy bezprzewodowych?

Każdy, kto szuka odkurzacza automatycznego, prędzej niż później natknie się na markę iRobot. Produkowane przez nią modele Roomba to jedne z najpopularniejszych robotów sprzątających, które zbierają świetne recenzje. Przez długi czas praktycznie każdy odkurzacz automatyczny określano w potocznej mowie jako „Roomba”, niezależnie od faktycznego producenta urządzenia. Pora przyjrzeć się bliżej najciekawszym modelom oferowanym przez markę iRobot!

Historia marki iRobot – co warto wiedzieć?

Amerykańska firma zrewolucjonizowała rynek odkurzaczy – w ciągu 30 lat działalności sprzedała 30 milionów odkurzaczy. Dobrze wiedzieć, że sprzęty iRobot to nie tylko Roomba. Wcześniej producent oferował szereg zaawansowanych urządzeń służących innym celom, na przykład wykrywaniom min lub badaniom kosmosu. Brzmi imponująco? Nic dziwnego, że produkując sprzęty do domu, marka polegała na najbardziej innowacyjnych rozwiązaniach na rynku.

Na rynku odkurzaczy pojawiło się sporo konkurentów, jednak to iRobot pozostaje gwarantem niezawodności działania. Dobrze wiedzieć, że nowatorskie rozwiązania wprowadza jako jeden z pierwszych na rynku. To właśnie sprzęty tej marki jako pierwsze nauczyły się omijać przeszkody w trakcie odkurzania czy wracać do stacji dokującej. Dzisiaj możesz to uznać już za standardowe rozwiązania, jeszcze kilka lat temu były prawdziwą rewolucją.

Co wziąć pod uwagę, wybierając odkurzacz bezprzewodowy?

Dzisiaj w ofercie marki iRobot znajdziesz wiele propozycji odkurzaczy, dostosowanych do różnych potrzeb i budżetów. Możesz wybrać podstawowy model za ok. 1000 zł lub sięgnąć po najnowocześniejsze rozwiązania, których koszt przekracza 4000 zł. Warto, żebyś sprecyzował zakres cenowy, który cię interesuje – znacznie łatwiej porównywać wtedy poszczególne modele.

Co wziąć pod uwagę, przeglądając specyfikacje odkurzaczy? Przyjrzyj się takim elementom, jak:

– funkcje robota – odkurzanie lub mopowanie i odkurzanie;

  • generowany hałas;
  • wbudowane czujniki;
  • czas ładowania baterii;
  • zapisywanie personalizowanych ustawień sprzątania;
  • praca zgodnie z harmonogramem;
  • łatwe sterowanie – aplikacją lub za pomocą komend głosowych;
  • automatyczny powrót do stacji dokującej;
  • zastosowane zabezpieczenia.

Im bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt, tym możesz liczyć na więcej udogodnień i ograniczyć twoje aktywności związane ze sprzątaniem. Zwróć zwłaszcza uwagę na sprzęty wyposażone w stację Clean Base. To wygodne rozwiązanie, które pozwoli ci zapomnieć o porządkach na… 60 dni! Po zakończonym sprzątaniu twój robot automatycznie opróżni zbiornik na kurz specjalnego worka. Musisz je wymieniać co dwa miesiące – reszta dzieje się automatycznie.

Wiele modeli odkurzaczy iRobot Roomba współpracuje też automatycznie z robotem mopującym tego samego producenta – Braava jet® m6. Możesz też zdecydować się na robota, który jednocześnie mopuje i odkurza – iRobot oferuje dopracowane rozwiązania w tym zakresie.

Wiesz już, jakiego sprzętu szukasz? Odkurzacze Roomba iRobot w sklepie MediaMarkt zbierają wiele pozytywnych recenzji – niezależnie od modelu. Możesz mieć pewność, że wybierając robota sprzątającego, zyskasz nieocenioną pomoc w utrzymaniu porządku w domu. Łatwe sterowanie za pomocą aplikacji lub komend głosowych sprawia, że sprzątaniu nie musisz poświęcać wiele uwagi – przeznaczając czas na inne aktywności.

Marki modowe, które warto poznać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *